"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni Bir Yaş


Bu yıl, bu yaş bir başkaydı. Korkularımın yaşı oldu 20. Adımlar atabilmek için, kararlar vermem, verdiğim kararların zorda olsa arkasında durabilmem gerekti.

Sevdiklerimi kaybetmekten korktum.

Kaybetmekten korktum.

Başarısız olmaktan korktum.

Geçen yılın aksine düşmekten değil, bu yıl ayağa kalkamamaktan korktum.

Yalnız kalmaktan korktum. 

Sevilmemekten korktum.

Böceklerden korktum. 

Herkesin kendi ile başlayıp kendiyle biten odacıklarda yaşadığı bir dünyada, kendime nasıl bir yer bulabileceğimi düşünmekten*¹ korktum.

İnsanların güvenini sarsmaktan korktum.

Kendi ayaklarımın üzerinde duramamaktan korktum.

Korkularımla yüzleşmekten korktum.

Ahhh bir de hala yüzüme su gelmesinden/çarpmasından korkuyorum.

Çokça utandım. Huyumdur hep. Beni ben yapan şeylerden utandıkça bolca hata yaptım, sonra yanlış da telafi ettim onları. İşin garip tarafı, hepsi ile yüzleştim. Kaçsamda fayda etmedi, saklansamda, iyi ki! Öğrendim yüzleşmeyi. Bir yanı erken büyümüş bir çocuk olarak, hiç büyümeyen taraflarımı görmekte zorlandım. Ayrıca hala korkuyorum ama öğrendim artık bazı şeyleri. En çok da, her şeyin ama “her şeyin” bir zamanı olduğunu öğrendim. Dinlemesini, duymasını, okumasını, tatmasını, hissetmesini ve sevmesini bilene her zaman gülümseyen bir hayat var. Sadece hiçbir şey göründüğü gibi değil ve bunu anlamak için acının üzerimizde birikmesine gerek de yok. 

Aç kendine bir yol ve yürü. Kapatmaya çalışanlar olsun bırak. Oturmaya bahane arayanlar için engel bol. Dik gözünü en uzağa, ne kadar yaklaşırsan kar. Zaten geçmişten gelen zararları çok biriktirmişliğin var. Al hepsini avucunun içine döke döke yürü. İz olsun sana dökülenler. Olur da yolunu kaybedersen en son döktüğün zararına dön. O iz sana yol gösterecektir. Gittikçe boşalsın avuç için. Sen boş kalan ellerinle yüzünü sev. Aç bir yol daha bir öncekiyle bir olsun, canı isterse hiç olsun. Uğurlar olsun.. *²

Hem kendime, hem de bunu okuyan kimseye;

Yanlış mı yapıyorum diye düşünmeyi bırak. Yalnızca bizlere kendimizi kötü hissettiren şeyler yanlıştır. İnsanların ne dedikleri hayatını çevrelemesin. Kalbinin heyecan ile çarpmasını sağlayan her şey denemeye, yaşamaya, hissetmeye değer.

Ne korkularınızdan kaçın, ne de onlara teslim olun. Yalnızca fark edin ve sevgiyle kalın❤️ 


*² : Yasemin Sakallıoğlu’ndan alıntıdır.

2 Yorum

  1. Hiç huyum değildir blog okumak, Ağ Protokolleri yazınızı LinkedIn sayesinde gördüm ve kendimi biran bu yazınızda buldum.. Ne kadar güzel özetlemişsiniz günlük telaşlarımızı, hepimizin söylemek isteyipte kendi kendine bile dile getiremediği şeyleri.. Yeni yaşınız kutlu olsun, özel bir çabaya gerek duymadan iyilikler sizi bulacaktır eminim. Eğitim hayatınızda ve gelecekteki iş yaşantınızda başarılar.

  2. Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz ve dilekleriniz için, sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir